O FIRMIE COACHING SZKOLENIA I WARSZTATY DORADZTWO/ANALIZA BAZA WIEDZY
  COACHING

Ja najbardziej lubię definicję, która mówi, że "Coaching to wspieranie ludzi w rozwoju, bez mówienia im co mają zrobić i bez robienia tego za nich". To Klient najlepiej wie, co w życiu jest dla niego ważne, co chce osiągnąć i czego użyć, na czym się oprzeć, aby to mieć. Czasami tylko nie uświadamia sobie tego wszystkiego. Coach przez swoją pracę, uważne słuchanie, zadawanie pytań, fromowskie BYCIE z Klientem pomaga przypomnieć sobie właściwe rozwiązanie, dotrzeć do tego co ważne.

Ciekawość świata drugiej osoby, zainteresowanie, uważność - to cechy dobrego coacha. Jednocześnie to wartości prawdziwego Spotkania z drugim człowiekiem, który jest jedyny i niepowtarzalny. I właśnie dlatego coaching jest taki piękny!

Pracuję pod stałą superwizją Jacka Jakubowskiego

PRZYPOWIEŚCI ->

...Pewnego dnia na podwórko gospodarstwa, w którym zamieszkiwałem będąc dzieckiem, przywędrował nieznany koń. Nikt nie wiedział skąd przybył, a nie miał na sobie żadnego oznaczenia, które mogłoby nam pomóc ustalić jego pochodzenie. Nie mogło być mowy o zatrzymaniu konia, ponieważ z pewnością do kogoś należał.

Mój ojciec zdecydował odprowadzić go do domu. Wsiadł na niego, wyprowadził go na drogę i po prostu zaufał, że instynkt konia zawiedzie go do jego domu. Interweniował jedynie wtedy, gdy koń schodził z drogi i zaczynał jeść trawę, albo zbaczał w pola. Wówczas ojciec prowadził go z powrotem na drogę.

W ten sposób koń szybko wrócił do swego właściciela. Właściciel, gdy ujrzał konia nie krył zaskoczenia i zapytał ojca: Skąd wiedział Pan, że koń pochodzi właśnie stąd i należy do nas?

Na to ojciec odpowiedział: "Ja tego nie wiedziałem, to koń wiedział! Ja tylko pilnowałem, żeby nie zszedł z drogi".


Tym jest coaching

Historia opowiedziana przez Miltona Ericksona

 
COACHING
  CERTFIKATY
  STANDARDY ICC
  OPIS METODY
  RÓŻNICE POMIĘDZY COACHINGIEM A INNYMI FORMAMI WSPOMAGANIA ROZWOJU


Copyright © "VENI VIDI"
Design by RGB Studio